Často kladené otázky a informace pro nově příchozí fotografy, modelky a další..

Pokud vám zde nějaká informace chybí, neváhejte napsat na momagcz@gmail.com. Děkujeme

1. Obecné informace

1. Obecné informace

MOMAG je alternativní magazín ve webové i tištěné podobě. Magazín sdružuje nadané profi i hobby fotografy a nejlepší české alternativní modelky. Kromě focení se věnujeme i charitativním projektům – například focení charitativního kalendáře, zapojení do Movemberu, pořádání charitativních akcí apod.  Už se podařilo vybrat více než 40 tisíc! Více v sekci POMÁHÁME.

MOmag.cz je projekt, který od začátku vede jedna osoba – zakladatelka MOnika. MOmag.cz vznikl v listopadu 2014. Od ledna 2015 i ve webové podobě jak vidíte nyní. Od ledna 2016 i v tištěné podobě v malém formátu a od června 2017 ve velkém formátu viz www.momag.cz/reklama.

MOmag se zaměřuje na CZ a SK alternativní modelky. Jde o komunitu lidí, kteří zdarma, oplátkou za promo a jiné nefinanční odměny, pro své obohacení fotí fotosety. Plus je zde samozřejmě možnost přivýdělku u jiných klientů, značek, projektů, které momag oslovují díky skvělé databázi modelek i fotografů. Od léta 2017 i možnost přivýdělku formou dohození reklamy či mogirls merch (interní info v naší skupině – přístupné pouze pro momag členy)

Momag, to je komunitu lidí, kde se dobře známe, nebereme mezi sebe jen tak někoho a vážíme si toho.Také točíme videa, děláme party, přispíváme na dobrou věc, máme eshop, vedeme webový portál a máme i tištěnou podobu. Další informace si lze přečíst na http://momag.cz/o-nas/, komu pomáháme si můžete přečíst na http://momag.cz/pomahame/, kontakty najdete na http://momag.cz/kontakty/ a eshop máme na http://eshop.momag.cz/

Od léta 2017 se k Monice přidává důležitý člen MOmagu – FILIP DUŠEK. Filip dušek převezme část fotosety, prezentaci fotosetů, správu webu a jednotivých medailonků modelek i fotografů. Stejně tak bude řešit facebook komunikaci a nábor nových modelek. Vše nadále jde přes hlavní momag email info@momag.cz, kde funguji pouze já a jemu pak přeposílám potřebné informace – podklady.

1.1. Jak se stanu oficiálním MOfotografem?

Pokud máte zájem fotit pro MOmag, není nic jednodušší než zaslat své portfolio a informace o sobě, především odkud jste, na info@momag.cz.

Při nabírání nových fotografů se snažíme klást důraz na originalitu a „koukatelnost“ fotek. Naši fotografové většinou nejsou profesionální fotografové a focení pro MOmag se věnují ve svém volném čase. Rádi podporujeme i začínající fotografy, ale již s nějakými základními znalostmi fotografie.

Oficiální MOfotografové mají medailonek na www.momag.cz/artists. Medailonek je vytvořen poté, co obdržíme první fotoset dle pravidel níže. Fotoset musí být s naší MOgirl, ne s jinou modelkou – to jak získat MOgirl na nafocení a další info se dočtete v bodech 2.1. až 2.10.

momag artist 042017

1.2. Jak se stanu oficiální MOgirl a jaká má MOgirl být?

Nové MOgirls nabíráme vyjímečně. Chceme si udržet kvalitu a všechny naše modelky dobře znát. Nabíráme ženy po celé ČR – fotografy máme vlastní a také po celé ČR, ikdyž některé kouty ČR jsou méně frekventované. Nic nezkazíte tím, když nám napíšete na info@momag.cz – pošlete své fotky a info o sobě včetně infa odkud jste. Většinou odepíšeme do dvou dnů. Ve výjimečných případech, pokud jste z města, kde máme více fotografů, můžeme novou MOgirl přijmout (Praha je ve výhodě). 

Kdo je MOgirl? MOgirl je alternativní modelka pro MOmag.cz. Má kérky nebo piercing nebo barevné vlasy či zajímavý styl života/zajímavou práci a podobně. Nehledáme klasické krásky ani pouze dokonalé křivky! MOgirl by měla být chytrá, spolehlivá, dochvilná, přátelská. Pokud taková jsi, napiš nám!

Co znamená být MOgirl? Znamená to fotit pravidelně pro MOmag.cz fotosety, které se skládají z minimálně 8 fotek a obsahují příběh. – tedy fotky na sebe navazují a jsou svlékací – ale rozhodně nejsou vulgární. Fotosety se fotí s našima prověřenýma fotografama – tedy nehrozí, že by modelka narazila na nějakého úchyla.

Oficiální MOgirls mají pak medailonek na www.momag.cz/mogirls – oficiální MOgirl se staneš tehdy, nafotíš-li první fotoset.

mogirls 042017 faq new

1.3. Proč se stát MOfotografem

- MOfotograf využívá slevu 50% ve studiu Hell.cz
- MOfotograf dostává k dispozici modelky, na které by jinak třeba nenarazil a může si tak obzvláštnit portfolio o nové zajímavé tváře
– MOfotograf může mít velké promo díky spolupráci s portálem iDnes.cz
http://hledej.idnes.cz/clanky.aspx?q=mogirls
– MOfotograf jezdí zdarma na vybrané letní festivaly
– MOfotograf chodí zdarma na MOparties
– MOfotograf si může přivydělat díky nabídkám placeného focení – momag oslovují značky, pořadatelé akcí apodobně.
– možnost přivýdělku i přes tištěný momag a otištění exkluzivních fotografií
- MOfotograf je součástí stabilního a rychle rostoucího projektu, kde jsou jen spolehlivý lidé a nehrozí že modelka nedorazí na focení (a když se to stane, je po druhém napomenutí vyhozena)
– možnost prezentace na webu s pěknými čísly jako například přes 90 000 zobrazení týdně! Více na www.momag.cz/reklama (možnost umístění banneru, článků a jiná podpora fotografů jak jen si řeknou – ale řekněte si – nemůžem to hlídat u všech – napište si o to a bude to.))
– možnost přivýdělku přes mogirls merch (více info v interní skupině, která je jen pro členy momagu)

a mnoho dalšího

1.4. Proč se stát MOgirl?

- MOgirls mají zdarma fotky od prověřených fotografů
– MOgirls mají díky promu od nás možnost stát se placenou alternative modelkou
– MOgirls dostávají nabídky na placené hostessingy na různých eventech
– MOgirls se zapojují i do komerčních focení buď za peníze nebo za hmotné dary
– MOgirls jezdí zdarma na vybrané festivaly
– MOgirls chodí zdarma na MOmag parties
- MOgirls mají slevy na piercingy 50% ve studiu Hell.cz
– MOgirls mají slevy na vlasové služby ve studiu Lucky Hazzard
- MOgirls můžou být propagovány na nejnavštěvovanějším portálu iDnes.cz
– MOgirls se můžou objevit v tištěném MOmagu
– MOgirls mají možnost objevit se v nějakém videoklipu pokud mají zájem
– možnost přivýdělku díky MOgirls merch (více info v naší intenrí skupině, která je pouze pro členy momagu)

1.5. Kontaktní osoba MOmag.cz

Monika – info@momag.cz / 736 525 202
Pokud už si se mnou píšete na mejlu momagcz@gmail.com neděste se. email info@momag.cz je přesměrován a mejly mi chodí i na momagcz@gmail.com, kde je pro mě přehlednější systém zobrazování emailů.

Druhý email kde fungujeme je filipmomag@gmail.com – ale ten dávejte do kopie, vše vždy na mě, já to filipovi k řešení přeposílám .)

1.6. MOmag.cz na sociálních sítích

2. Fotosety

2. Fotosety

Fotosetem se myslí minimálně 8 po sobě jdoucích fotek, které jsou zveřejněny na http://momag.cz/fotosety/

2.1. Jak má fotoset vypadat?

Fotoset musí obsahovat minimálně 8 po sobě jdoucích fotek. Fotoset “dokumentuje” MOgirl, která je na začátku fotosetu oblečená a v průběhu fotosetu se svléká. Na konci fotosetu je MOgirl ve spodním prádle. Odvážnější MOgirls se mohou si svléknout více – vždy ale tak, aby to nebylo vulgární a aby nebyly vidět intimní partie. A také tak, aby se MOgirl dobře cítila. 

Fotky na sebe musí navazovat  – tedy odehrávají se na jendom místě – například gauč, postel, vana, zahrada, balkon, les. Samozřejmě pokud je příběh koncipován tak, že slečna začíná oblečená venku a na procházce lesem narazí na chatku, kde se začne svlékat, je to v pořádku.

Oční kontakt alespoň na jedné fotce je vítán. 8 fotek je minimum. Jsem si vědoma, že je to hodně fotek a proto doporučuji aby klasické fotky celku, byly doplněny o detaily či polodetaily, čímž si pomůžete do počtu a získáte buď více fotek anebo budete mít jistotu alespoň 8 fotek. S detaily není tolik práce .) Snažte se udržet stejnou barevnost u všech fotek. Jak naše fotosety vypadají můžete vidět na momag.cz/fotosety

Než je fotoset zveřejněn je možné, že na něj dostanete zpětnou vazbu, nebude-li všechno tak, jak má být. Dostanete konkrétní info proč si nejsem jista, že fotoset zveřejnit. Nebojte se ale tvořit tak, jak vás to baví. Každý je jiný a autorská tvorba je vítána. Nemusí být vše jak před kopírák a svlíkačka v posteli, o to vůbec nejde. Pokud nenafotíte dobrý fotoset nic se neděje a jistě bude jindy lepší den pro modelku i fotografa.

Ukázky ideálních fotosetů – ukázky pro vaši inspiraci a pochycení momag stylu:
1) MOgirl DEVIL ESU – photo Zamography

devil esu od yamography ukazka fotoset posloupnost

 

2) MOgirl MEGGI – photo Miss Mars & Mr Click Photography

meggi fotoset momag cz by miss mars ukazka 2017

 

3) MOgirl JOHY – photo Ta Greta s.r.o.

johy fotosety by tagreta 2017

2.2. Jak nemá fotoset vypadat?

Nefotíme vulgárně, nikdy ne plně nahatá či s roztaženýma nohama.

Fotit lze barevné, ale i černobílé fotosety. 

Nefotí se s mužem – na fotkách může být maximálně mužská (mužná) ruka, ne však párové focení – důvodem je že se na to prostě dobře nekouká, fotíme samostatné slečny. Je těžké nafotit párové fotky tak, aby to nevypadalo kýčovitě. Proto prosíme, toto opravdu ne. Ano, vyjimky potvrzují pravidlo.

Je třeba dávat pozor na oblečení – dohodněte se se slečnou předem co bude mít na sobě a v jakém prostředí. Nehodí se fotit slečnu v červených šatech na modré dece, která je na zelené trávě. Stejně tak prosím dávejte pozor na spodní prádlo. Případně nitky ustřihněte nebo retušujte. Pozor na přetočená ramínka či prosvítající podprsenky. Další kapitola jsou RETUŠE a MAKEUP.

Než je fotoset zveřejněn je možné, že na něj dostanete zpětnou vazbu, nebude-li všechno tak, jak má být. Dostanete konkrétní info proč si nejsem jista, že fotoset zveřejnit. Nebojte se ale tvořit tak, jak vás to baví. Každý je jiný a autorská tvorba je vítána. Nemusí být vše jak před kopírák a svlíkačka v posteli .) Pokud nenafotíte dobrý fotoset nic se neděje a jistě bude jindy lepší den pro modelku i fotografa.

2.3. Kam odesílám hotový fotoset?

Fotografie posílá fotograf, potom co si je schválí s modelkou, na email info@momag.cz / momagcz@gmail.com (toto je jeden a ten samý email, je propojený, posílejte jen na jednu adresu) + DO KOPIE VŽDY filipmomag@gmail.com (je to správce fotosetů – nahrává je na web) 

Fotky nahrávejte na uschovna.cz nebo na wetransfer.com. Prosím, posílejte fotky buď nezabalené anebo v zipu – zip preferuji před RARem. Děkuji

2.4. V jakém formátu odesílám fotky?

Jedna fotka musí mít minimálně 3 MB, minimálně 3000 px po delší straně. Formát jpeg. Pokud chcete fotky i balit, zipujte je. Rar nepreferuji.

Proč posíláte tak velké fotky? Protože si je uschovávám do složek, abych pro ně mohla volně sahat, bude-li se nějaká do budoucna otiskávat do časopisu. Nezapomeňte, že fotografů je přes 60, stejně tak modelek a máme přes 15 000 fotek. Není reálné, abych o fotky ve velkém rozlišení psala dodatečně – každému zvlášť – i vy si jistě uklízíte disk a u mě budou napořád. 

Platí, že všude u fotek jste označováni, stejně jako modelka! Bez vašeho souhlasu fotky neposkytuji třetí straně a už vůbec ne za finanční odměnu bez vašeho souhlasů a vaší odměny!

Fotky posíláte bez loga.

2.5. Zveřejňování fotek na facebooku/webu

Fotograf i modelka si samozřejmě můžou (anebo musí.)) zveřejňovat fotky z momag focení – ale pouze s momag logem – tedy potom, co je zašlete na info@momag.cz + do kopie filipmomag@gmail.com. Tam je FILIP ologuje a zveřejní na webu. Z webu si je může modelka či fotograf stáhnout a zveřejnit tak i sebe na facebooku.

Fotografové si můžou zveřejňovat fotky i bez momag loga – například na svém webu. Fotografie patří modelce, fotografovi i momagu. Fungujeme jako celek a tvoříme momag. V případě zveřejnění fotky bez loga momagu – ještě než je fotoset zveřejněn, je třeba momag označovat viz níže.

Nikdy nezveřejňujete celý fotoset, ale jen ukázku a na zbytek fotek odkazujete na web nebo facebook. Tím si zajišťujeme velkou návštěvnost webu a možnost mít do budoucna placená focení nebo jinou podporu.

MODELKY, prosíme, označte si na své fanpge – facebook i instagram – že jste modelky pro momag.cz. Oboustranné promo. Když se zveřejňuje fotoset, postuje se link na fotoset, když se postují selfie fotky postuje se váš instagram či jiná page dle vašeho rozkazu v naší skupině (interní skupina pro momag členy)

Ukázky jak označovat momag na svém facebooku/instagramu – platí pro modelky i fotografy a i pro nás – momag.cz

 

042017 ukazka momag sdileni 4

cinder tedy by kocich instagram

petra by miss mars instagram ukazka

2.6. Jak často musím fotit fotosety?

Prosím, abyste zůstali členy momagu, dodejte alespoň 2 fotosety za rok.

Ze zkušenosti víme, že nováčci jsou hodně aktivní. Jak fotografové tak modelky. Šetřete síly. Stačí fotit jednou za čas, tj. klidně 1 x za 3 měsíce nebo 1 x za půl roku. Děkujeme ale, že jste aktivnější. Nechceme na vás rozhodně nijak tlačit, protože projekt je o pohodě a hlavně aby vás to bavilo. Jsme ale moc rádi, že máme nové a nové fotosety denně v mejlu a nestačíme ani zveřejňovat – tedy fotosety čekají v řadě a zveřejňujeme postupně. 

2.7. Pro fotografy: kde seženu první MOgirls na nafocení mého prvního fotosetu?

Poté, co nám zašlete portfolio a info o sobě, viz bod 1.1., odpovíme vám, jestli se hodíte, či nehodíte pro momag.cz. Pokud se hodíte, nahodíme výzvu pro modelky do naší tajné skupiny, kam dostanete později take přístup – přístup dostaete tehdy, až nafotíte první fotoset. Modelky, které zaujmete, vám napíší na mejl. Vy si vyberete s kterou mogirl nafotíte první fotoset. MOgirls jsou již zkušené modelky, tedy vědí, že se mají svlékat. Také vědí, že nesmí rušit termíny a musí být spolehlivé.

TAJNÁ MO SKUPINA je na facebooku a jsou v ní všichni z momagu. Slouží k výzvám na focení i zde najdete hezky přehledně všechny momag modelky a kontakty.

2.8. Pro modelky: kde seženu prvního fotografa na nafocení mého prvního fotosetu?

Pokud jsi nám napsala, že chceš být MOgirl a projdeš naší porotou, opět jako u fotografa, vytvoříme výzvu v naší tajné skupině a fotografové, kteří budou mít zájem s tebou fotit se ti rovnou ozvou. MOfotografové jsou zkušení a vědí co a jak fotit. Nemusíš se bát, pokud to bude tvé první focení.

TAJNÁ MO SKUPINA je na facebooku a jsou v ní všichni z momagu. Slouží k výzvám na focení i zde najdete hezky přehledně všechny momag fotografy a kontakty. Do této skupiny tě přidáme až nafotíš první fotoset.

2.9. Retuše

Pro MOmag.cz se fotí co nejpřirozenější fotky. Vyjímku tvoří záměrně vytvořené fantasy a jinak stylizované fotosety.

Fotky by měly projít alespoň základní retuší. Mezi základní retuše patří odstranění případných nedostatků na tváři i těle, světlost, ostrost.

Fotky VŽDY před odesláním mně a Filipovi (momagcz@gmail.com a filipmomag@gmail.com) posílejte modelce ke schválení!!!

Pokud to někdo neumí retušovat ať to radši nedělá, lepší to nechat přirozený a vydat to za záměr, než mít fotky zničený špatně vyhlazenou kůží.

2.10. Make up

MOmag modelky mají povinnost se věnovat své tváří a usnadnit tak postprodukční práci fotografům. Na youtube existuje spousty tutorialů a vy jako fotomodelky byste měly znát základy jako je například správně upravené obočí, které prostě dělá obličej .) V naší skupině na fb (skupina pouze pro členy momagu) je soubor MAKEUP, kde si lze dávat inspirace, rady, tipy. Nebojte se zeptat nebo sdílet oblíbená youtube videa a tutoriály.

MOmag pro modelky chystá také speciální proškolení jak jen bude třeba. Za minimální poplatek tak zajistíme školení s nejlepšími makeup artisty z ČR,

Výsledek obrázku pro how don't do eyebrows

Výsledek obrázku pro how to do eyebrows

Související obrázek

2.11. Ořezávání fotek a další úprava fotek

Není-li zbytí, upravíme doručené fotografie sami. Stává se někdy, že fotograf pošle fotoset, který není zcela vyhovující – například obsahuje moc celků – momag.cz má tedy právo udělat výřez z fotky. Stejně tak, a stává se většinou u začátečníků, má MOmag.cz právo pohrát si s barevností či kontrastem či doostřením, pokud obdržené fotky budou nevyhovující. O této skutečnosti bude fotograf informován a fotky se mu před zveřejněním pošlou.

99% přijatých fotosetů je v pořádku a nepotřebují zásah – není to tedy pravidlem a neděláme to.

INSTAGRAM – je samozřejmostí, že si dáváte fotografie na instagram. Jak modelky tak my jako momag. Samozřejmostí je také, že označujeme nebo píšeme, kdo je autorem fotky – prosíme ale - nedávejte na fotografie filtry – fotografové se s fotkami dělali, měli s nima práci a není dobré přes to hodit filtr. Někteří fotografové jsou na to hákliví. Tráví fotkou čas a není to pro ně fér, myslete na to

DALŠÍ úPRAVY FOTEK – modelky, prosíme, nedávejte si fotografie do čb verzí pokud v čb verzi nebyly nebo neupravujte si samy v nějakých programech barevnosti apod. Někdy je možné, že se vám fotka nemusí zdát a chcete si jí dotunit – proberte to ale přímo s fotografem – fotograf měl s fotkou práci, dělá to zdarma, zaslouží si proto abychom si jejich prací vážili.

Ukázka části fotosetu, kde byl nutný zásah. Fotografka nebyla zyklá fotit v interiéru a stejně tak interiér nebyl nejhodnější. Proto jsem po obdržení fotek dodali fotkám šťávu a nějaké fotky ořízli tak, aby vypadaly lépe. Fotky nemají nikoho urážet ale slouží jako příklad.

pred po ukazka fotoset momagcz faq 032016

2.12. Jaké fotky na MOmag nepatří

Vulgární jednoznačně. Nezapomeňte, že momagem se prezentují i jiní fotografové. Každý člen momagu si musí stát za prací jiné modelky či fotografa. Ano, jistě existují různé styly a názory a hranice je tenká. Jsou ale fotky, které pro momag neprojdou. Záleží vždy na konkrétním příkladu a nelze přesně specifikovat. Níže ale najdete ukázky fotek, které byly nalezeny na webu a nebyly foceny pro momag. Slouží pouze pro ukázku, jak určitě ne. Ať už jde o přílišnou nahotu, kompozici, pózu, styl, náladu, téma…

Miel Model: Skella By: Shaine

Riviã “Re Model: Zombie By: Alissa

#BabesShootingBabes Models: Milloux & Aymi By: Talena

On The Blue Side Model: Ceres By: Psypher

Ksenia likes play with water

Výsledek obrázku pro suicidegirls

lep14: “Joey Fisher ”

3. Práva a fotografie

3.1. Obecné info - právo na fotografie

MOMag má práco na užívání fotografií pro propagační účely MOmagu – tedy tím, že fotograf a modelka fotí pro momag, souhlasí s užíváním fotek na webu i jinde – neomezeně (vždy s uvedením autora samozřejmě – pokud formát povolí tak přímo na fotce, při menších formátech, například samolepka, se autor uvádí u předmětu – v popisku).

Měli jsme původně model a photographer releasy, ale vzhledem k množství fotosetů, modelek a fotografů, by to pro nás bylo hromada papírování – tedy tím že si přečtete tyto pravidla dáváte souhlas, k užívání fotek.

Každý nově příchozí tyto pravidla četl a řídí se jimi. Není záměrem ohánět se fotografiemi z vaší dílny jen tak. Děláme to spolu!

3.2. Kde všude se můžou moje fotky objevit?

Tištěný momag, samolepky momag.cz, web momag, facebook momag, polaroidky momag, plakáty momag, letáky momag a další drobné propagační předměty pro momag.cz. Ale take na portalu iDnes.cz/xMan.cz.

Větší formáty a jiné předměty jsou vždy o dohodě a o finanční kompenzaci. Nikdy nevytvoříme propagační předmět bez předchozího odsouhlasení modelkou a fotografem. Jedná se do budoucna například o trička s fotkou, větší plakáty, foto brožurky apod. Zde je finanční kompenzace viz MOGIRLS MERCH info v naší skupině, kde jsou pouze členové momagu. (tam se dostanete, jakmile nafotíte první fotoset a stanete se členy momagu)

3.3. Komerční využití fotek – mimo MOmag.cz

Nelze ale vydělávat na fotkách jako takových – tedy nelze vzít fotku, kterou jste nafotili pro MOMag.cz a prodat ji nějaké značce. Respektive – prodat ji můžeme – ale musíme o tom informovat fotografa i modelku a ti musí být peněžně kompenzováni!

Pokud fotograf dostane nabídku na zpeněžení jeho fotek – gratulujeme – je to vase dílo. Pokud bude možné uvádět že bylo foceno pro momag i jméno modelky, bude to super!

3.4. Použití fotek, které byly nafoceny pro MOmag.cz, jinak než pro MOmag.cz.

Nelze fotografie použít pro podobný projekt ať už ČR, SK nebo zahraniční bez našeho vědomí. Tedy pokud nafotím fotoset pro momag.cz je výhradně pro momag.cz – ALE! Pokud dostanete nabídku od nějakého projektu, který pro vás má cenu, hodnotu, samozřejmě po konzultaci s nami, fotky nabídněte i tam – například nějaký zahraniční server, nebo nějaký časopis, například Reflex apod. Vše je hlavně o komunikaci a naším cílem je aby fotograf I modelka měli dostatečné promo, které jim rádi zprostředkujeme a případně I podpoříme když budou mít úspěch i jinde.

3.5. Zveřejňování fotek na facebooku/webu

Fotograf i modelka si samozřejmě můžou (anebo musí.)) zveřejňovat fotky z momag focení – ale pouze s momag logem – tedy potom, co je zašlete na info@momag.cz + do kopie filipmomag@gmail.com. Tam je FILIP ologuje a zveřejní na webu. Z webu si je může modelka či fotograf stáhnout a zveřejnit tak i sebe na facebooku.

Fotografové si můžou zveřejňovat fotky i bez momag loga – například na svém webu. Fotografie patří modelce, fotografovi i momagu. Fungujeme jako celek a tvoříme momag. V případě zveřejnění fotky bez loga momagu – ještě než je fotoset zveřejněn, je třeba momag označovat viz níže.

Nikdy nezveřejňujete celý fotoset, ale jen ukázku a na zbytek fotek odkazujete na web nebo facebook. Tím si zajišťujeme velkou návštěvnost webu a možnost mít do budoucna placená focení nebo jinou podporu.

MODELKY, prosíme, označte si na své fanpge – facebook i instagram – že jste modelky pro momag.cz. Oboustranné promo. Když se zveřejňuje fotoset, postuje se link na fotoset, když se postují selfie fotky postuje se váš instagram či jiná page dle vašeho rozkazu v naší skupině (interní skupina pro momag členy)

Ukázky jak označovat momag na svém facebooku/instagramu – platí pro modelky i fotografy a i pro nás – momag.cz

042017 ukazka momag sdileni 3

042017 ukazka momag sdileni 4

cinder tedy by kocich instagram

petra by miss mars instagram ukazka

4. Další časté otázky

4.1. Označování vaší fanpage

Se zveřejněním jakékoliv fotky má správce MOmag facebooku – Monika a Filip – povinnost otagovat fotografa – autora fotky!!

Správce facebooku nemá povinnost označovat modelky – je to z důvodu, že je vás mnoho a ne vždy 100% víme vaši fanpage. Ale když víme, děláme to a z 99% víme. Když jde o SELFIE z naší skupiny, jste označené + označujeme i váš instagram, když je uveden.

Označovat se můžete sami – jak fotografové tak modelky – označit můžete jak sami sebe jako soukromou osobu – na soukromém profilu – tak I vaši fanpage – na stránce je to povoleno, případně návod jak na označování najdete například zde: https://www.facebook.com/help/463455293673370/

oznaceni novyset momag cz

odeslani nove fotoset denny art 032016

oznacovani fotek momagcz monicorn 030216

4.2. Kdo platí prostory na focení a kde a jak seženu prostory?

Pokud to nejde jinak, a nejste schopni fotoset nafotit u sebe/u, u někoho doma, venku nebo kdekoliv free, tak prostor platí po dohodě buď modelka s fotografem napůl a nebo jen modelka. Je třeba si uvědomit, že fotograf má pak ještě s fotkama práci, tedy není nevhodné po modelce chtít peníze za prostor, není-li zbytí.

Variantou jak získat prostory pro focení zdarma – například skate shop, kavárna, hotel, bazén apod – je nabídnout jim barter – tedy za to, že oni půjčí prostor pro nafocení fotosetu pro momag.cz, momag.cz jim za to dá promo – fotograf jim nafoti prostor, momag.cz jim dá zdarma banner a sdilení na fb apod vše dle dohody. Prosím, ideálně aby modelka či fotograf komunikoval s takovým místem napřímo.

Nabídnout jim můžou link www.momag.cz/reklama kde objekt uvidí jaká je návštěvnost a proč by se mu mělo vyplatit nám jeho prostor půjčit zadarmo nebo tedy formou barteru – výměnný obchod. Samozřejmě konzultujte se mnou možnosti, ráda vám odpovím opět na info@momag.cz mejlu. Nepište mi prosím na facebook, je vás mnoho, musím to mít vše v mejlu a až se k tomu dostanu, odepíši .)

Pro nějaké případy máme k dispozici 4 pražské byty. Jsou krásné a slouží především pro mimopražské když nemají kde fotit, ale i pro pražské. JE TŘEBA DÁVAT DOPŘEDU VĚDĚT a rezervovat byt u mě na mejlu – info@momag.cz – prosím označit – napsat číslo bytu. Nelze z nich dělat průchoďák, patří mému známému, který je pronajímá. Jsou k dispozici celkem často, nicméně nelze tam fotit každý den a střídat to, proto někdy musím odmítnout. Napište mi vždy do emailu o jaký byt – číslo – máte zájem, tři termíny kdy můžete (čas focení je vždy od 13 do 16 všední dny i víkendy) + s jakou modelkou budete co fotit. Přednost mají, při velkém zájmu, déle spolupracující modelky a fotografové. V případě zájmu lze dohodnou i ubytování a přespání za lepší cenu .)

byt 1 jiriho z podebrad

byt florabyt 3 rigrace byt 4 zizkov

4.3. Kdo mi proplatí cestovné?

Bohužel nikdo. Máme fotografy i modelky po celé ČR. Někdy ale modelka chce fotit s fotografem z jiného kraje a tak hold musí dojet. Odměnou jí jsou ale zdarma fotky, tedy myslím slušná kompenzace. Tím vzniká další věc – většinou dojíždí modelka, ne fotograf. Protože viz bod 4.3. fotografovi focenim nekončí práce, ale teprve začíná, protože fotky musí ještě upravit. Tedy snažíme se fotografům šetřit co nejvíce času i nákladů.

4.4.Kdo rozhoduje jaké fotky budou v tištěném momagu?

O tom rozhoduji já – Monika. Rozhoduji se na základě líbivosti a oblíbenosti u fans či sledovanosti na webu nebo facebooku. Roli hraje také to, jak dlouho je modelka či fotograf v momagu – tedy věrnost. Není v mé moci všem vždy vyhovět. Věřte ale, že se snažím být spravedlivá!

Ideálně také zveřejňuji fotky, které nebyly zveřejněné na webu a jsou tedy exkluzivní. Lze se s někým dohodnout dopředu, ale někdy také ne. Prosím, respektujte to. Děkuji.

4.5. Kdo rozhoduje jaké fotky budou na iDnes.cz/xMan.cz?

Opět jsem to já Monika .) Rozhoduji se na základě toho, jaký mi kdo pošle fotoset. Někdy je to prostě bomba, takže nemůžu jinak než to poslat do redakce xmanu spolu s rozhovorem s příslušnou mogirl. Všechny dosud zveřejněné články na iDnes.cz najdete zde: http://hledej.idnes.cz/clanky.aspx?q=mogirls

Jde o serial, rozestup mezi rozhovorama a fotkama vždy 14 dní – rozhovor tvoří redakce xmanu. U fotografií je samozřejmě vždy zataggován fotograf

4.6. Co ty fesťáky – jak tam můžu jet zadarmo?

Vždy s cca 5 měsíčním předstihem se řeší, kam momag jako mediální partner pojede na letní festivaly. Vše je vdy o dohodě – tj. Návrhy mi pište na mejl info@momag.c z nebo do naší skupiny, kde už pak jako ofiko mogirl či fotograf budete a skupina k tomuto slouží

Oplátkou za to, že tam pojedete zadarmo, chce festival fotoreport, plus vás jako ozdoby festivalu – nic náročného – užíváte si jakobyste tam byli sami za sebe ale do toho rozdáváte úsměvy, momag samolepky, filtry a časáky zdarma a fotíte se s lidma .)

Seznam akcí najdete na www.momag.cz/meet-us

4.87 Kde dostanu tištěnej momag?

Na eshopu anebo na distribučních místech. Náklady na tisk nejsou malé, proto prosím, dojděte si na distribuční místo, prokažte se, že jste momag fotograf nebo mogirls – tj ukazte svuj medailonek na webu a distribuční místo vám dá jeden výtisk zdarma. Přes eshop – tedy poštou – je třeba objednat klasicky, anebo mi napište do emailu a zaplatíte si poštovné a časopis vám pošlu jen za poštovné

Distribuční místo je Hell – Holešovice a Lucky Hazzard – Italská v Praze.

5. Web MOmag.cz

5.2. Zobrazení webu a aktualizace

Máte nějaký problem se zobrazováním webu? Blbne vám například galerie, nejde něco rozkliknout apod? Pište opět na info@momag.cz. Budu se tomu věnovat hned jak to bude možné.

5.1.Úpravy medailonků

Pokud máte požadavek na úpravu medailonku, napište na filipmomag@gmail.com vaší přezdívku, link na váš medailonek (například: www.momag.cz/mogirl-anett nebo www.momag.cz/photographer-monicorn) a napište jaké změny chcete provést a případně přiložte fotografie.

Čim méně toho bude, tim lépe, protože to musíme dělat ručně. Neměňte tedy například své záliby každý den .) Děkujeme

VŽDY ALE PIŠTE PROSÍM NA MEJL, NIKDY NE DO ZPRÁV NA FACEBOOKU

6. Video

6. Video

Pokud máte zájem, natáčet videa pro momag, pošlete nám své portfolio na info@momag.cz. Sám momag disponuje 3 videomakery dle spožadavků.

7. Tištěný MOmag

7.1. Jak často vychází?

Tištěný MOmag vychází čtvrtletně, tedy 4 x do roka. Do budoucna, pokud se povedě, by mohlo jít o dvouměsíčník nebo měsíčník.

7.2. Kdo ho vydává?

Vydává ho majitelka MOmagu – Monika Aron.

7.3. Kdo tvoří obsah?

Obsah Tvoří Monika Aron, o grafiku se stará Ewa Krhovská, viz záložka kontakty. Pokud chcete být také redaktorem, budeme jen rády a pište na info@momag.cz – nebo máteli jakékoli zajímavé téma, neváhejte napsat.

7.4. Kde ho dostanu?

Na našem eshopu http://eshop.momag.cz/magazin

nebo osobně v Hellu – v Holešovicích nebo v Lucky Hazzard v Italské ulici v Praze Chcete i jiné distribuční místo? Napište nám, pokusíme se zařídit.

8. Partnerské shopy/studia a půjčování

8.1. Jak získám slevu v salonu Hell.cz?

Je třeba zavolat do salonu – kontakty na www.hell.cz a říci, že jste MOgirl/MOfotograf plus říci přesné znění linku na náš medailonek na webu – tím se prokážete jako oficiální MOgirl či MOfotograf a sleva 50% je vaše

8.2. Jak získám slevu v Lucky Hazzard Hair?

Po telefonickém objednání – kontakty zde https://www.facebook.com/Vlasov%C3%A9-studio-Lucky-Hazzard-299404200225082/?fref=ts – se opět představte jako konkrétní MOgirl a řekněte sou přezdívku a adresu na medailonek. A je to .)

8.3. Jak uplatním slevu na momag eshop?

Bohužel nelze dávat slevy na momag eshop. Jsou vyjímky a ty jsou řešeny v naší MOmag skupině na fb – například objednávky nových triček nebo promo triček za nákupku.

8.4. Jak funguje půjčování oblečení na focení z LATEX VOGUE?

LATEX VOGUE – INFO – NÁVOD JAK NA SPOLUPRÁCI A PUJČOVÁNÍ. CO si lze půjčit se můžete podívat zde: http://latexvogue.com/modely/ / Velikosti jsou S – ale latex je natahovací, některé modely jsou z tenčího latexu, ten je ještě napínavější. Latex si můžete oblékat na nahé umyté tělo. Obléká se se silikonovým olejem – pokud nemáte, půjčí vám ho také.

JAK OBJEDNAT – napište mi na momagcz@gmail.com – co chcete půjčit, na kdy to chcete půjčit, s kym to budete fotit, plus adresu kam to chcete zaslat. Já to v druhém kroku odešlu jim – je to zd uvodu, že chci aby to šlo přes mě a já měla přehled. Jakmile to budu přeposílat jim, dám vás do kopie a oni uz se s vámi případně pak uz spoji naprimo a poresite jestli chcete i ten olej, a na jakej ucet vam pak vrati postovne. Protoze az to budete vracet – neumyte od oleje, to si udelaji sami – tak to poslete zpet postou doporucene a jakmile to dostanou zpet, vrátí vám peníze za poštovné.

FOTKY Z FOCENÍ pak posíláte opět mně – bez log – ja zverejnuju na momagu a posilam i jim – oni oznacuji modelku i fotografa a stejne tak my kdyz budem neco zverejnovat musime je oznacovat – LatexVogue

Tady prosím info jak pečovat o latex, jak ho oblékat apod: http://shop.latexvogue.com/index.php?route=information%2Finformation&information_id=7

8.5. Jak funguje půjčování oblečení na focení z CRASHILLI SECONDHAND

Modelky zkratka vzdycky napiste na crashilyyy@gmail.com.

INFO OD MAJITELKY: kdyz budete chtit dorazit, treba den dva predem, s pripominkou, ze jste z Mø, at si holky zaradi. V danem tydnu uz tak nejak vime, kdy pojedeme pro zbozi, ale nedokazeme vcas odhadnout, zda bude dobre zbozi nebo ne (resp. neco, co by se hodilo do vaseho stylu). Proto muzeme rict treba „v utery bude nova varka“, ale netusime, zda se podari od nasich dodavatelu neco echt nebo prumer. Udel sekace, no.

Komiksove saty a sukne vyrabi Lady AnnaHell, tudiz dame Anicce vedet, zda poskytne neco i na foceni – par kousku ma u nas (spise sukne), vetsi mnozstvi u sebe v obchode v Decine (saty) a neco doma na Vinohradech. Nejlepsi asi bude, kdyz se s Ancou dohodne prislusna holcena s tim, ze se chysta do Crashily a zda ji tam saty muze na dany den nachystat. Staci ji napsat na FB (bud na FB fanpage Lady AnnaHell nebo osobni profil Anna Masojidkova).

Tudiz nejlepe, at pisou primo holky do zpravy na FB Crashily plus FB Lady AnnaHell, takhle je to nejrychlejsi pro obe strany. Co se naseho sortimentu tyce, pujcime cokoli, u te Anicky ji do toho nechceme zasahovat a proto to nechavame spise na domluve vypujcitele s ni.

Vzájemné označování po focení je samozřejmostí. Ideálně se fotí celé fotosety, nejen pár fotek mimo momag.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

zmazatOdeslat